Folders |
2015 Results - Spiked Shoe Cross Country InvitationalPublished by
Website:Click here Results by: RunHIgh.com HARRY GROVES SPIKED SHOE COLLEGE WOMEN 6K
PLACE TEAM POINTS PLACES OF FINISHERS AVG. TIME SPREAD
1 Penn State 21 1 3 4 6 7 13 14 21:30 0:48
2 Syracuse 34 2 5 8 9 10 11 18 21:50 0:55
3 West Virginia 89 12 17 19 20 21 23:04 1:17
4 Grove City 100 15 16 22 23 24 25 26 23:59 2:36
PLACE FINISHER TIME PACE
1. Penn State
1 Tori Gerlach, Sr 21:02 5:38
3 Elizabeth Chikotas, So 21:17 5:42
4 Jillian Hunsberger, So 21:37 5:48
6 Tessa Barrett, Fr 21:43 5:49
7 Greta Lindsley, Fr 21:49 5:51
13 Stephanie Aldrich, Jr 22:20 5:59
14 Julie Kocjancic, Jr 22:30 6:02
Total Time = 1:47:28 Total Places = 21
2. Syracuse
2 Margo Malone, Sr 21:11 5:41
5 Sydney Leiher, Jr 21:41 5:49
8 Maura Linde, Sr 22:03 5:55
9 Cassia Hameline, Sr 22:05 5:55
10 Stephanie Bitcon, So 22:06 5:55
11 Alexandra Cooper 22:12 5:57
18 Beth Wright, Sr 22:49 6:07
Total Time = 1:49:06 Total Places = 34
3. West Virginia
12 Savanna Plombon, Sr 22:18 5:59
17 Rachel Faulds, So 22:41 6:05
19 Corinne Kule, So 23:21 6:15
20 Renee Maisonneuve, So 23:22 6:16
21 Allie Diehl, So 23:34 6:19
Total Time = 1:55:16 Total Places = 89
4. Grove City
15 Emily Rabenold, Sr 22:31 6:02
16 Martha Mihm, So 22:38 6:04
22 Stephanie Huston, Sr 24:37 6:36
23 Lydia Keiper, Jr 24:58 6:42
24 Anna Cessar, Sr 25:07 6:44
25 Kellen McGann, Jr 25:15 6:46
26 Emily Townsend, Sr 25:42 6:53
Total Time = 1:59:51 Total Places = 100
TEAM
PLACE SCORE FINISHER TIME PACE TEAM
1 1 Tori Gerlach, Sr 21:02 5:38 Penn State
2 2 Margo Malone, Sr 21:11 5:41 Syracuse
3 3 Elizabeth Chikotas, So 21:17 5:42 Penn State
4 4 Jillian Hunsberger, So 21:37 5:48 Penn State
5 5 Sydney Leiher, Jr 21:41 5:49 Syracuse
6 6 Tessa Barrett, Fr 21:43 5:49 Penn State
7 7 Greta Lindsley, Fr 21:49 5:51 Penn State
8 Madeleine Davison 22:00 5:54 Unattached
9 8 Maura Linde, Sr 22:03 5:55 Syracuse
10 9 Cassia Hameline, Sr 22:05 5:55 Syracuse
11 10 Stephanie Bitcon, So 22:06 5:55 Syracuse
12 11 Alexandra Cooper 22:12 5:57 Syracuse
13 12 Savanna Plombon, Sr 22:18 5:59 West Virginia
14 13 Stephanie Aldrich, Jr 22:20 5:59 Penn State
15 Kelsey Patrick, Sr 22:29 6:01 Lebanon Valley
16 14 Julie Kocjancic, Jr 22:30 6:02 Penn State
17 15 Emily Rabenold, Sr 22:31 6:02 Grove City
18 16 Martha Mihm, So 22:38 6:04 Grove City
19 17 Rachel Faulds, So 22:41 6:05 West Virginia
20 Alexis Arnold, Sr 22:45 6:06 Lock Haven
21 18 Beth Wright, Sr 22:49 6:07 Syracuse
22 Olivia Hill 22:51 6:07 Una-Wvu
23 Rebecca Skodis, Jr 22:56 6:09 Syracuse
24 Cara Ulizio, Jr 22:57 6:09 Penn State
25 Megan Hellman, So 23:09 6:12 Penn State
26 Payton Panger 23:10 6:12 Una-Wvu
27 Maria Moore 23:20 6:15 Unattached
28 19 Corinne Kule, So 23:21 6:15 West Virginia
29 20 Renee Maisonneuve, So 23:22 6:16 West Virginia
30 Shaylyn Tuite, Sr 23:26 6:17 Syracuse
31 Hannah Catalano, So 23:27 6:17 Penn State
32 21 Allie Diehl, So 23:34 6:19 West Virginia
33 22 Stephanie Huston, Sr 24:37 6:36 Grove City
34 Gretchen Mills 24:50 6:39 Una-Psu
35 23 Lydia Keiper, Jr 24:58 6:42 Grove City
36 24 Anna Cessar, Sr 25:07 6:44 Grove City
37 25 Kellen McGann, Jr 25:15 6:46 Grove City
38 26 Emily Townsend, Sr 25:42 6:53 Grove City
39 Mackenzie Klinvex, So 26:08 7:00 Grove City
40 Rachel Martin, Fr 26:11 7:01 Grove City
41 Courtney Shultz, Sr 26:22 7:04 Grove City
42 Maty Zeckzer, Fr 26:36 7:08 Grove City
43 Emily Yuse, Fr 26:52 7:12 Grove City
44 Madison VanDyke, Jr 26:57 7:13 Grove City
45 Mackenzie Tressler, Fr 26:57 7:14 Grove City
46 Maggie Bauman, Fr 27:19 7:19 Grove City
47 Lacey Murray, So 27:27 7:21 Grove City
48 Jacqueline Abraham, Fr 27:49 7:27 Grove City
49 Mara Thompson, Sr 27:56 7:29 Grove City
50 Laura Thompson, Fr 27:57 7:29 Grove City
51 Hannah Steele, So 28:41 7:41 Grove City
52 Catherine Hammes, Fr 29:21 7:52 Grove City
HARRY GROVES SPIKED SHOE COLLEGE MEN 5.2M
PLACE TEAM POINTS PLACES OF FINISHERS AVG. TIME SPREAD
1 Michigan 35 2 3 8 9 13 14 18 25:46 0:32
2 Syracuse 42 1 4 6 15 16 17 19 25:47 0:48
3 Penn State 63 7 10 11 12 23 24 26 26:09 1:21
4 Lock Haven 100 5 20 21 25 29 30 26:51 2:34
5 Psu Alumni 155 22 28 32 35 38 39 28:42 3:04
6 Grove City 161 27 31 33 34 36 37 40 29:03 2:03
PLACE FINISHER TIME PACE
1. Michigan
2 Aaron Baumgarten, So 25:30 4:54
3 Connor Mora, Jr 25:35 4:55
8 Ben Flanagan, Jr 25:47 4:57
9 Tony Smoragiewicz, Sr 25:52 4:58
13 Micah Beller, So 26:02 5:00
14 Jarred Bratley, Jr 26:04 5:01
18 Kyle Kroon, Fr 26:10 5:02
Total Time = 2:08:46 Total Places = 35
2. Syracuse
1 Colin Bennie, So 25:20 4:52
4 Dan Lennon, Sr 25:37 4:56
6 Joel Hubbard, Jr 25:42 4:56
15 Shawn Wilson, So 26:05 5:01
16 Philo Germano, So 26:08 5:01
17 Joe Kush, Sr 26:10 5:02
19 Tj Hornberger, Fr 26:23 5:04
Total Time = 2:08:52 Total Places = 42
3. Penn State
7 Ean DiSilvio, So 25:46 4:57
10 Conner Quinn, Jr 25:54 4:59
11 Wade Endress, Sr 25:56 4:59
12 Colin Abert, Fr 26:00 5:00
23 Austin Pondel, Jr 27:06 5:13
24 Conrad Lippert, Jr 27:13 5:14
26 Jordan Makins, Fr 27:31 5:17
Total Time = 2:10:42 Total Places = 63
4. Lock Haven
5 Dylan Mountain, Sr 25:40 4:56
20 Ben Robinson, Sr 26:29 5:05
21 Matt Guiod, Sr 26:38 5:07
25 Jacob Fetterman, Jr 27:15 5:14
29 Alex Diltz, Sr 28:13 5:26
30 Sean Weidner, Fr 28:36 5:30
Total Time = 2:14:15 Total Places = 100
5. Psu Alumni
22 Brain Fuller 26:49 5:09
28 Walls Joey 28:05 5:24
32 Mark Fuller 29:09 5:36
35 Kevin Fuller 29:33 5:41
38 Chris Cipro 29:53 5:45
39 Matt Groves 29:58 5:46
Total Time = 2:23:29 Total Places = 155
6. Grove City
27 Daniel Christiansen, Jr 27:34 5:18
31 Brandon Wise, Jr 29:08 5:36
33 Nick McClure, So 29:24 5:39
34 Gabe Imhof, Jr 29:29 5:40
36 Ryan Budnik, Fr 29:36 5:41
37 Andrew Mascio, Jr 29:40 5:42
40 Zachary Greenspan, Fr 30:06 5:47
Total Time = 2:25:11 Total Places = 161
TEAM
PLACE SCORE FINISHER TIME PACE TEAM
1 1 Colin Bennie, So 25:20 4:52 Syracuse
2 2 Aaron Baumgarten, So 25:30 4:54 Michigan
3 3 Connor Mora, Jr 25:35 4:55 Michigan
4 4 Dan Lennon, Sr 25:37 4:56 Syracuse
5 5 Dylan Mountain, Sr 25:40 4:56 Lock Haven
6 6 Joel Hubbard, Jr 25:42 4:56 Syracuse
7 7 Ean DiSilvio, So 25:46 4:57 Penn State
8 8 Ben Flanagan, Jr 25:47 4:57 Michigan
9 9 Tony Smoragiewicz, Sr 25:52 4:58 Michigan
10 10 Conner Quinn, Jr 25:54 4:59 Penn State
11 11 Wade Endress, Sr 25:56 4:59 Penn State
12 12 Colin Abert, Fr 26:00 5:00 Penn State
13 13 Micah Beller, So 26:02 5:00 Michigan
14 14 Jarred Bratley, Jr 26:04 5:01 Michigan
15 15 Shawn Wilson, So 26:05 5:01 Syracuse
16 16 Philo Germano, So 26:08 5:01 Syracuse
17 17 Joe Kush, Sr 26:10 5:02 Syracuse
18 18 Kyle Kroon, Fr 26:10 5:02 Michigan
19 Nicholas Posada, Sr 26:18 5:03 Michigan
20 19 Tj Hornberger, Fr 26:23 5:04 Syracuse
21 Juris Silenieks, Sr 26:25 5:05 Syracuse
22 Mickey Burke, Fr 26:28 5:05 Syracuse
23 20 Ben Robinson, Sr 26:29 5:05 Lock Haven
24 Chase Barnett, Fr 26:30 5:06 Michigan
25 Andrew Bennison, Sr 26:33 5:06 Syracuse
26 Cordon Louco 26:35 5:07 Unattached
27 21 Matt Guiod, Sr 26:38 5:07 Lock Haven
28 Austin Benoit, So 26:47 5:09 Michigan
29 22 Brain Fuller 26:49 5:09 Psu Alumni
30 Alex Moran, Sr 26:51 5:10 Michigan
31 Kevin James 26:55 5:11 Una-Syracuse
32 Brady Bobbitt 27:04 5:12 Una-Psu
33 23 Austin Pondel, Jr 27:06 5:13 Penn State
34 24 Conrad Lippert, Jr 27:13 5:14 Penn State
35 25 Jacob Fetterman, Jr 27:15 5:14 Lock Haven
36 John McGowen 27:18 5:15 Una-Psu
37 26 Jordan Makins, Fr 27:31 5:17 Penn State
38 27 Daniel Christiansen, Jr 27:34 5:18 Grove City
39 Griffith Molino 27:35 5:18 Una-Syracuse
40 Liam Raehsler 27:39 5:19 Una-Psu
41 Michael Harnish 27:47 5:20 Keystone Track Club
42 Jack Miller, So 28:00 5:23 Penn State
43 28 Walls Joey 28:05 5:24 Psu Alumni
44 29 Alex Diltz, Sr 28:13 5:26 Lock Haven
45 30 Sean Weidner, Fr 28:36 5:30 Lock Haven
46 31 Brandon Wise, Jr 29:08 5:36 Grove City
47 32 Mark Fuller 29:09 5:36 Psu Alumni
48 33 Nick McClure, So 29:24 5:39 Grove City
49 34 Gabe Imhof, Jr 29:29 5:40 Grove City
50 35 Kevin Fuller 29:33 5:41 Psu Alumni
51 36 Ryan Budnik, Fr 29:36 5:41 Grove City
52 37 Andrew Mascio, Jr 29:40 5:42 Grove City
53 38 Chris Cipro 29:53 5:45 Psu Alumni
54 39 Matt Groves 29:58 5:46 Psu Alumni
55 40 Zachary Greenspan, Fr 30:06 5:47 Grove City
56 Joshua Dunsworth, Sr 30:19 5:50 Grove City
57 Thane Bonnett, Fr 30:25 5:51 Grove City
58 Devon Powley, Jr 30:36 5:53 Grove City
59 Jack Erickson, Sr 31:20 6:01 Grove City
60 Aaron Bliss, Fr 31:26 6:03 Grove City
61 Sean McDonnell, Sr 31:30 6:03 Grove City
62 Anthony Schifano, Fr 31:31 6:04 Grove City
63 Bryce Nelson, So 31:54 6:08 Grove City
64 Matthew Werner, Fr 31:59 6:09 Grove City
65 Zach Monit, So 32:04 6:10 Grove City
66 Mark Weaver, Fr 32:16 6:12 Grove City
67 Seth Balkey, Fr 33:23 6:25 Grove City
68 Grant Wishard, Jr 34:24 6:37 Grove City
HARRY GROVES SPIKED SHOE HIGH SCHOOL GIRLS
PLACE TEAM POINTS PLACES OF FINISHERS AVG. TIME SPREAD
1 State College 79 6 14 18 19 22 28 34 20:19 1:04
2 University 87 3 15 20 23 26 31 33 20:29 1:44
3 Hempfield 118 4 7 27 35 45 50 53 20:55 2:50
4* Kiski Area 152 5 32 36 38 41 47 51 21:24 2:39
5* Carlisle 152 10 17 30 46 49 60 66 21:18 2:34
6 Elk Lake 157 8 12 13 39 85 89 93 21:27 5:30
7 Daniel Boone 182 21 25 40 42 54 68 79 21:52 2:11
8 Hazleton Area 227 29 43 48 52 55 63 72 22:21 1:37
9 Kennard-Dale 236 2 16 62 73 83 96 102 22:25 6:10
10 Phoenixville Area 254 11 44 61 67 71 74 78 22:39 4:04
11 Selinsgrove Area 259 9 24 64 76 86 95 100 22:50 5:36
12 Tunkhannock Area 328 1 70 81 82 94 97 23:56 8:00
13 Clearfield 338 37 65 75 77 84 90 91 23:56 3:28
14 Williamsport Area 341 57 58 59 80 87 88 92 24:02 2:23
15 Shikellamy 423 56 69 98 99 101 27:34 9:21
PLACE FINISHER TIME PACE
1. State College
6 Natasha Fedkina, Sr 19:41 6:21
14 Sarah Almarzooqi, Sr 20:09 6:30
18 Catherine Curtin, Jr 20:25 6:35
19 Cailin Saylor, So 20:36 6:38
22 Julia Neely, So 20:44 6:41
28 Haley Garvin, Jr 21:17 6:52
34 Emma Simon, Fr 21:35 6:58
Total Time = 1:41:35 Total Places = 79
2. University
3 TaShala Turner, So 19:28 6:17
15 Mikaela Mitchell, Sr 20:11 6:31
20 Brooke Franklin, Jr 20:37 6:39
23 Peyton Kukura, So 20:55 6:45
26 Sarah Wills, Sr 21:12 6:50
31 Andrea Burns, Sr 21:21 6:53
33 Robin Altman, Jr 21:30 6:56
Total Time = 1:42:23 Total Places = 87
3. Hempfield
4 Molly Conrad, Sr 19:31 6:18
7 Siena Gates, So 19:45 6:22
27 Anna Williams, Sr 21:15 6:51
35 Madeleine Meldrum, Jr 21:40 6:59
45 Kara Allison, Jr 22:21 7:12
50 Diana Pendleton, Sr 22:30 7:15
53 Rachel Gherke, Sr 22:44 7:20
Total Time = 1:44:32 Total Places = 118
4*. Kiski Area
5 Megan Aller, Sr 19:36 6:19
32 Letizia Collini, Sr 21:27 6:55
36 Kierra Shreffler, Fr 21:42 7:00
38 Lindsey Caldwell, Sr 21:58 7:05
41 Mia Hartman, So 22:15 7:11
47 Jayne Hohman, Sr 22:26 7:14
51 Spenser Hepler, Jr 22:33 7:16
Total Time = 1:46:58 Total Places = 152
5*. Carlisle
10 Sarah Frick, Sr 19:55 6:25
17 Meg Lebo, Fr 20:20 6:33
30 Emma Bateman, Sr 21:21 6:53
46 Gracen Cabral, Fr 22:22 7:13
49 Julia Ledgett, Jr 22:29 7:15
60 Meg Tate, Fr 23:18 7:31
66 Delaney Mullen, Fr 23:32 7:35
Total Time = 1:46:27 Total Places = 152
6. Elk Lake
8 Justine Johns, Jr 19:48 6:23
12 Katie Bennet, Sr 19:57 6:26
13 Keri Jones, Jr 20:00 6:27
39 Shyanne Bennett, Fr 22:11 7:09
85 Miranda Decker, Jr 25:18 8:09
89 Jenny Grosvenor, Jr 25:55 8:21
93 Andrea Rockefellar, Jr 26:36 8:35
Total Time = 1:47:14 Total Places = 157
7. Daniel Boone
21 Lauren Reightneour, Jr 20:43 6:41
25 Rachel Eidson, Sr 21:11 6:50
40 Maeve Picariello, So 22:13 7:10
42 Hannah Moyer, Jr 22:16 7:11
54 Emily Scott, Jr 22:53 7:23
68 Marissa Christiana, Sr 23:38 7:37
79 Maggie Nygard, Fr 24:59 8:03
Total Time = 1:49:16 Total Places = 182
8. Hazleton Area
29 Mary Everdale, Jr 21:21 6:53
43 Casey Balogh, So 22:18 7:12
48 Katie Johnson, Sr 22:26 7:14
52 Kiera Feeley, So 22:42 7:19
55 Stephanie Yanochko, So 22:57 7:24
63 Sarah Myers, Fr 23:21 7:32
72 Hope Little, So 24:04 7:46
Total Time = 1:51:44 Total Places = 227
9. Kennard-Dale
2 Madison Ferner, Sr 19:05 6:09
16 Caitlin Salomon, Sr 20:13 6:31
62 Crystal Mullins, Fr 23:20 7:32
73 Megan Thomas, Fr 24:10 7:48
83 Jessica Ollis, So 25:14 8:08
96 Liz Graham, Jr 27:54 9:00
102 Bailee Wenckus, Jr 34:57 11:16
Total Time = 1:52:02 Total Places = 236
10. Phoenixville Area
11 Natalee Serwatka, Jr 19:57 6:26
44 Emma Visnov, So 22:21 7:12
61 Johnnie Cunningham, Jr 23:19 7:31
67 Erin Morris, Sr 23:37 7:37
71 Emerson Debalsis, So 24:01 7:45
74 Chloe Oustrich, Sr 24:20 7:51
78 Lauren Harper, Fr 24:57 8:03
Total Time = 1:53:15 Total Places = 254
11. Selinsgrove Area
9 Brittany Carnathan, Jr 19:48 6:23
24 Skylar Maurer, So 21:01 6:47
64 Jackie Waple, Sr 23:23 7:33
76 Rachel Domaracki, Fr 24:30 7:54
86 Sara Arbogast, Jr 25:24 8:11
95 Kristen Blair, Jr 26:39 8:36
100 Ciara Heiser, Sr 30:06 9:42
Total Time = 1:54:06 Total Places = 259
12. Tunkhannock Area
1 Maggie Toczko, Sr 18:38 6:00
70 Morgan Manglaviti, Sr 24:00 7:44
81 Lindsey Heck, Sr 25:09 8:07
82 Emily Grow, So 25:11 8:07
94 Megan Manglaviti, Sr 26:38 8:35
97 Cheyenne Kasmierski, Sr 28:15 9:07
Total Time = 1:59:36 Total Places = 328
13. Clearfield
37 Paige Mikesell, So 21:47 7:01
65 Abby LaBorde, Fr 23:24 7:33
75 Jaclyn Freeman, Fr 24:22 7:51
77 Hunter Gathagan, Jr 24:52 8:01
84 Claire Mikesell, Sr 25:14 8:08
90 Nikol Chew, Jr 26:03 8:24
91 Katrina Spencer, So 26:19 8:29
Total Time = 1:59:39 Total Places = 338
14. Williamsport Area
57 Mary McMahon, So 23:11 7:28
58 Tess Pricher, So 23:11 7:29
59 Lauren Earley, So 23:13 7:29
80 Engel Sharon, So 25:02 8:04
87 Amy Fisher, Jr 25:33 8:14
88 Sarah Hill, Jr 25:48 8:19
92 Laura Good, Jr 26:26 8:32
Total Time = 2:00:10 Total Places = 341
15. Shikellamy
56 Paige Kratzer, Jr 23:01 7:25
69 Jenna Tasker, So 23:55 7:43
98 Jalyn Markley, Fr 28:52 9:19
99 Hadyn Dixon, Fr 29:36 9:33
101 Balee Leeser, Jr 32:22 10:26
Total Time = 2:17:46 Total Places = 423
TEAM
PLACE SCORE FINISHER TIME PACE TEAM
1 1 Maggie Toczko, Sr 18:38 6:00 Tunkhannock Area
2 2 Madison Ferner, Sr 19:05 6:09 Kennard-Dale
3 3 TaShala Turner, So 19:28 6:17 University
4 4 Molly Conrad, Sr 19:31 6:18 Hempfield
5 5 Megan Aller, Sr 19:36 6:19 Kiski Area
6 6 Natasha Fedkina, Sr 19:41 6:21 State College
7 7 Siena Gates, So 19:45 6:22 Hempfield
8 8 Justine Johns, Jr 19:48 6:23 Elk Lake
9 9 Brittany Carnathan, Jr 19:48 6:23 Selinsgrove Area
10 10 Sarah Frick, Sr 19:55 6:25 Carlisle
11 11 Natalee Serwatka, Jr 19:57 6:26 Phoenixville Area
12 12 Katie Bennet, Sr 19:57 6:26 Elk Lake
13 13 Keri Jones, Jr 20:00 6:27 Elk Lake
14 14 Sarah Almarzooqi, Sr 20:09 6:30 State College
15 15 Mikaela Mitchell, Sr 20:11 6:31 University
16 16 Caitlin Salomon, Sr 20:13 6:31 Kennard-Dale
17 17 Meg Lebo, Fr 20:20 6:33 Carlisle
18 18 Catherine Curtin, Jr 20:25 6:35 State College
19 19 Cailin Saylor, So 20:36 6:38 State College
20 20 Brooke Franklin, Jr 20:37 6:39 University
21 Anya Hoaglund, Sr 20:42 6:40 Bellefonte
22 21 Lauren Reightneour, Jr 20:43 6:41 Daniel Boone
23 22 Julia Neely, So 20:44 6:41 State College
24 23 Peyton Kukura, So 20:55 6:45 University
25 24 Skylar Maurer, So 21:01 6:47 Selinsgrove Area
26 25 Rachel Eidson, Sr 21:11 6:50 Daniel Boone
27 26 Sarah Wills, Sr 21:12 6:50 University
28 27 Anna Williams, Sr 21:15 6:51 Hempfield
29 28 Haley Garvin, Jr 21:17 6:52 State College
30 29 Mary Everdale, Jr 21:21 6:53 Hazleton Area
31 30 Emma Bateman, Sr 21:21 6:53 Carlisle
32 31 Andrea Burns, Sr 21:21 6:53 University
33 32 Letizia Collini, Sr 21:27 6:55 Kiski Area
34 33 Robin Altman, Jr 21:30 6:56 University
35 34 Emma Simon, Fr 21:35 6:58 State College
36 35 Madeleine Meldrum, Jr 21:40 6:59 Hempfield
37 36 Kierra Shreffler, Fr 21:42 7:00 Kiski Area
38 Madeline Wright, So 21:44 7:01 University
39 37 Paige Mikesell, So 21:47 7:01 Clearfield
40 Kyla Tsai-McKinney, Sr 21:55 7:04 South Williamsport
41 Jocelyn Krieger, So 21:56 7:04 State College
42 38 Lindsey Caldwell, Sr 21:58 7:05 Kiski Area
43 Logan White, Fr 22:10 7:09 University
44 39 Shyanne Bennett, Fr 22:11 7:09 Elk Lake
45 40 Maeve Picariello, So 22:13 7:10 Daniel Boone
46 41 Mia Hartman, So 22:15 7:11 Kiski Area
47 42 Hannah Moyer, Jr 22:16 7:11 Daniel Boone
48 43 Casey Balogh, So 22:18 7:12 Hazleton Area
49 44 Emma Visnov, So 22:21 7:12 Phoenixville Area
50 45 Kara Allison, Jr 22:21 7:12 Hempfield
51 Bella DiNallo, So 22:21 7:12 State College
52 46 Gracen Cabral, Fr 22:22 7:13 Carlisle
53 47 Jayne Hohman, Sr 22:26 7:14 Kiski Area
54 48 Katie Johnson, Sr 22:26 7:14 Hazleton Area
55 49 Julia Ledgett, Jr 22:29 7:15 Carlisle
56 50 Diana Pendleton, Sr 22:30 7:15 Hempfield
57 51 Spenser Hepler, Jr 22:33 7:16 Kiski Area
58 52 Kiera Feeley, So 22:42 7:19 Hazleton Area
59 53 Rachel Gherke, Sr 22:44 7:20 Hempfield
60 Lauren Biss, Fr 22:50 7:22 State College
61 54 Emily Scott, Jr 22:53 7:23 Daniel Boone
62 Erika Lerfald, Fr 22:54 7:23 University
63 Julia Krawczyk, Sr 22:56 7:24 State College
64 Matalin Shaver, Sr 22:56 7:24 University
65 Julia Campbell, So 22:57 7:24 Hempfield
66 55 Stephanie Yanochko, So 22:57 7:24 Hazleton Area
67 Hannah Johnson, Jr 23:00 7:25 Hempfield
68 56 Paige Kratzer, Jr 23:01 7:25 Shikellamy
69 Liz Bierly, Jr 23:03 7:26 Hempfield
70 Jane Le, Sr 23:03 7:26 Hempfield
71 57 Mary McMahon, So 23:11 7:28 Williamsport Area
72 58 Tess Pricher, So 23:11 7:29 Williamsport Area
73 59 Lauren Earley, So 23:13 7:29 Williamsport Area
74 60 Meg Tate, Fr 23:18 7:31 Carlisle
75 61 Johnnie Cunningham, Jr 23:19 7:31 Phoenixville Area
76 Gretchen Pifer, Jr 23:19 7:31 University
77 62 Crystal Mullins, Fr 23:20 7:32 Kennard-Dale
78 63 Sarah Myers, Fr 23:21 7:32 Hazleton Area
79 64 Jackie Waple, Sr 23:23 7:33 Selinsgrove Area
80 65 Abby LaBorde, Fr 23:24 7:33 Clearfield
81 66 Delaney Mullen, Fr 23:32 7:35 Carlisle
82 67 Erin Morris, Sr 23:37 7:37 Phoenixville Area
83 68 Marissa Christiana, Sr 23:38 7:37 Daniel Boone
84 Rose Handel, Sr 23:38 7:37 State College
85 Emma Maras, Fr 23:41 7:38 State College
86 Jackie Feffer, So 23:48 7:41 State College
87 69 Jenna Tasker, So 23:55 7:43 Shikellamy
88 Abigail Murray, Fr 23:57 7:43 University
89 70 Morgan Manglaviti, Sr 24:00 7:44 Tunkhannock Area
90 71 Emerson Debalsis, So 24:01 7:45 Phoenixville Area
91 72 Hope Little, So 24:04 7:46 Hazleton Area
92 Katie Maguire, Fr 24:05 7:46 State College
93 73 Megan Thomas, Fr 24:10 7:48 Kennard-Dale
94 Ava Sullivan, So 24:19 7:50 Hempfield
95 74 Chloe Oustrich, Sr 24:20 7:51 Phoenixville Area
96 75 Jaclyn Freeman, Fr 24:22 7:51 Clearfield
97 Abby Schwalm, Sr 24:26 7:53 Hempfield
98 76 Rachel Domaracki, Fr 24:30 7:54 Selinsgrove Area
99 Bekah Hughes, Fr 24:36 7:56 Carlisle
100 Christa Reese, Fr 24:36 7:56 Kiski Area
101 Anne Loose, Jr 24:46 7:59 Hempfield
102 77 Hunter Gathagan, Jr 24:52 8:01 Clearfield
103 78 Lauren Harper, Fr 24:57 8:03 Phoenixville Area
104 79 Maggie Nygard, Fr 24:59 8:03 Daniel Boone
105 80 Engel Sharon, So 25:02 8:04 Williamsport Area
106 Ally Yale, Sr 25:04 8:05 Hazleton Area
107 81 Lindsey Heck, Sr 25:09 8:07 Tunkhannock Area
108 82 Emily Grow, So 25:11 8:07 Tunkhannock Area
109 83 Jessica Ollis, So 25:14 8:08 Kennard-Dale
110 84 Claire Mikesell, Sr 25:14 8:08 Clearfield
111 Ashley Musser, Fr 25:15 8:09 Carlisle
112 Victoria Blanchard, Fr 25:16 8:09 University
113 Kathryn Morgante, Fr 25:16 8:09 Bellefonte
114 85 Miranda Decker, Jr 25:18 8:09 Elk Lake
115 86 Sara Arbogast, Jr 25:24 8:11 Selinsgrove Area
116 Kaitlyn Hankard, So 25:29 8:13 Carlisle
117 87 Amy Fisher, Jr 25:33 8:14 Williamsport Area
118 Emily Schroeder, Fr 25:35 8:15 Kiski Area
119 Ashli Banks, Jr 25:37 8:16 Phoenixville Area
120 88 Sarah Hill, Jr 25:48 8:19 Williamsport Area
121 Erin Lemons, Sr 25:51 8:20 Bellefonte
122 89 Jenny Grosvenor, Jr 25:55 8:21 Elk Lake
123 90 Nikol Chew, Jr 26:03 8:24 Clearfield
124 91 Katrina Spencer, So 26:19 8:29 Clearfield
125 92 Laura Good, Jr 26:26 8:32 Williamsport Area
126 93 Andrea Rockefellar, Jr 26:36 8:35 Elk Lake
127 94 Megan Manglaviti, Sr 26:38 8:35 Tunkhannock Area
128 Nazirah Purnell, Jr 26:38 8:35 Williamsport Area
129 95 Kristen Blair, Jr 26:39 8:36 Selinsgrove Area
130 Summer Shirey, Jr 26:49 8:39 Bellefonte
131 Talitha Narehood, So 26:54 8:40 Clearfield
132 Riley Phares, Fr 27:23 8:50 University
133 Brittney Drobka, So 27:29 8:52 Kiski Area
134 Veronica Pecora, Fr 27:29 8:52 Hazleton Area
135 Breanna Yonkin, Jr 27:29 8:52 Elk Lake
136 Arianna Line, Fr 27:43 8:56 Carlisle
137 96 Liz Graham, Jr 27:54 9:00 Kennard-Dale
138 Kayleigh Early, Fr 27:56 9:01 Williamsport Area
139 97 Cheyenne Kasmierski, Sr 28:15 9:07 Tunkhannock Area
140 Adrianna Parrett, Sr 28:22 9:09 Elk Lake
141 Courtney Andree, Jr 28:40 9:15 Kiski Area
142 Nell Barbour, So 28:50 9:18 Williamsport Area
143 98 Jalyn Markley, Fr 28:52 9:19 Shikellamy
144 Kelly Kopera, Jr 28:53 9:19 Phoenixville Area
145 99 Hadyn Dixon, Fr 29:36 9:33 Shikellamy
146 Emily Buchman, So 29:37 9:33 Hazleton Area
147 100 Ciara Heiser, Sr 30:06 9:42 Selinsgrove Area
148 Shyanne Klein, Sr 30:12 9:44 Hazleton Area
149 Jessica Dauphinais, So 30:14 9:45 Phoenixville Area
150 Haylei Shannon, So 30:36 9:52 Kiski Area
151 Lyndsey Hand, So 31:03 10:01 Clearfield
152 101 Balee Leeser, Jr 32:22 10:26 Shikellamy
153 Darcy Bowman, So 32:29 10:28 Kiski Area
154 102 Bailee Wenckus, Jr 34:57 11:16 Kennard-Dale
HARRY GROVES SPIKED SHOE - BOYS
PLACE TEAM POINTS PLACES OF FINISHERS AVG. TIME SPREAD
1 State College 60 2 7 12 16 23 27 31 16:48 1:19
2 Hempfield 76 5 15 17 18 21 26 37 17:02 0:59
3 Carlisle 100 9 13 24 25 29 55 64 17:13 0:56
4 University 112 1 10 14 42 45 72 84 17:09 2:21
5 Phoenixville Area 123 6 8 28 35 46 47 69 17:15 1:50
6 Bayport-Blue Point 147 11 22 33 38 43 62 78 17:31 1:08
7 Kiski Area 215 3 36 57 59 60 79 82 18:01 2:34
8 Hazleton Area 229 19 39 52 53 66 83 93 18:08 1:36
9 Daniel Boone 242 32 34 51 58 67 68 71 18:13 1:17
10 Selinsgrove Area 279 20 54 56 74 75 97 101 18:28 1:45
11 Elk Lake 299 30 41 61 77 90 105 107 18:36 2:08
12 Tunkhannock Area 316 4 49 73 94 96 98 104 18:43 3:50
13 Williamsport Area 365 44 50 85 87 99 113 115 19:02 2:27
14 Bellefonte 401 48 65 91 95 102 116 19:35 2:47
15 Clearfield 408 63 70 80 92 103 106 110 19:36 2:28
16 Kennard-Dale 411 40 86 88 89 108 117 118 19:35 3:55
17 Shikellamy 477 76 81 100 109 111 112 114 20:28 2:53
PLACE FINISHER TIME PACE
1. State College
2 Alex Milligan, Sr 16:06 5:11
7 Nick Feffer, Jr 16:26 5:18
12 Owen Wing, Jr 16:53 5:26
16 Anthony Degleris, Sr 17:07 5:31
23 Matthew Balogh, Sr 17:24 5:37
27 Wyatt Kline, Sr 17:30 5:38
31 Owen Isham, Fr 17:34 5:40
Total Time = 1:23:56 Total Places = 60
2. Hempfield
5 Justin Yurchak, Sr 16:21 5:16
15 Coby Mattes, Jr 17:04 5:30
17 Christian Groff, So 17:12 5:33
18 Nick Norton, Jr 17:14 5:33
21 Joey White, Sr 17:19 5:35
26 Max Lessans, So 17:29 5:38
37 Brady Lausch, So 17:43 5:43
Total Time = 1:25:10 Total Places = 76
3. Carlisle
9 Matt Wisner, Sr 16:38 5:22
13 Isaac Kole, Jr 17:02 5:29
24 Jack Wisner, Fr 17:25 5:37
25 Anthony Deltufo, Fr 17:26 5:37
29 Max Fiorintino, Jr 17:33 5:39
55 Caleb Padgett, Fr 18:33 5:59
64 Bjorn Prandtner, Jr 18:49 6:04
Total Time = 1:26:04 Total Places = 100
4. University
1 Seth Edwards, Sr 15:49 5:06
10 Alex Minor, Sr 16:45 5:24
14 Phillip White, So 17:02 5:30
42 Eric Cappellini, Sr 17:56 5:47
45 Nicholas Summerlin, So 18:10 5:51
72 Sean Kimble, Jr 18:54 6:06
84 Ryan Coen, Fr 19:10 6:11
Total Time = 1:25:42 Total Places = 112
5. Phoenixville Area
6 Dylan Smiley, Sr 16:22 5:16
8 Sean McGinnis, Sr 16:28 5:19
28 Mike Shaw, Sr 17:31 5:39
35 Christian Schaaf, So 17:41 5:42
46 Aaron Hin, So 18:11 5:52
47 Jack Armstrong, So 18:12 5:52
69 Liam Darcy, Sr 18:52 6:05
Total Time = 1:26:13 Total Places = 123
6. Bayport-Blue Point
11 Victor Garifo, Sr 16:49 5:25
22 Jason Giunta, Sr 17:23 5:36
33 Steve Beyer, Jr 17:36 5:41
38 Jacob Ocon, Jr 17:46 5:44
43 Matteo Bracco, Sr 17:57 5:47
62 Corey Case, Sr 18:48 6:04
78 Joe Salaway, So 19:05 6:09
Total Time = 1:27:31 Total Places = 147
7. Kiski Area
3 Eric Kennedy, Jr 16:12 5:13
36 Nick Gabrielli, So 17:42 5:42
57 Matthew Berzonsky, Fr 18:39 6:01
59 Joey Kalik, Jr 18:44 6:02
60 Angelo Pisani, Fr 18:45 6:03
79 Matt Siszka, Jr 19:06 6:09
82 Ben Sites, Jr 19:07 6:10
Total Time = 1:30:02 Total Places = 215
8. Hazleton Area
19 Franklin Cunningham, So 17:15 5:34
39 Matt Houser, Sr 17:52 5:46
52 Kyle Pecora, Jr 18:17 5:54
53 Aidan Malloy, So 18:22 5:55
66 Bobby Earley, Fr 18:50 6:04
83 Alex Elchisak, Sr 19:09 6:10
93 Chris Scalleat, So 19:59 6:27
Total Time = 1:30:36 Total Places = 229
9. Daniel Boone
32 Zach Murray, So 17:34 5:40
34 Ethan Shane, Jr 17:40 5:42
51 Diego Santos, Jr 18:16 5:53
58 Liam Summers, So 18:40 6:01
67 Clay Brenner, Sr 18:51 6:05
68 Adam Davis, So 18:52 6:05
71 Josh Heffner, So 18:54 6:06
Total Time = 1:31:01 Total Places = 242
10. Selinsgrove Area
20 Brody Beiler, Sr 17:16 5:34
54 Charles Walters, Jr 18:26 5:57
56 Garrett Wolf, Sr 18:37 6:00
74 Brice Harro, Jr 19:00 6:08
75 Ethan Jenkins, So 19:00 6:08
97 Quinton Swank, Sr 20:14 6:31
101 Christopher Tirpak, Jr 20:37 6:39
Total Time = 1:32:19 Total Places = 279
11. Elk Lake
30 Hunter Bedell, Sr 17:33 5:40
41 Cody Oswald, So 17:55 5:47
61 Seth Owens, Jr 18:46 6:03
77 Brett Carney, So 19:01 6:08
90 Hunter Watkins, Sr 19:41 6:21
105 Ty Moon, Sr 21:36 6:58
107 Adam Parrett, So 21:41 7:00
Total Time = 1:32:56 Total Places = 299
12. Tunkhannock Area
4 Jacob Toczko, Sr 16:18 5:15
49 Ben Tidball, So 18:13 5:53
73 Alan Grow, Jr 18:55 6:06
94 Connor Helsel, Jr 20:01 6:27
96 Cole Doster, Fr 20:08 6:30
98 Adam Hodge, Fr 20:20 6:34
104 Noah Gruver, Fr 21:17 6:52
Total Time = 1:33:35 Total Places = 316
13. Williamsport Area
44 Tyler Holcomb, So 18:00 5:48
50 Hamyre Cannon, Sr 18:15 5:53
85 Sam Penman, So 19:12 6:11
87 Nathaniel Casper-Miller, Jr
19:14 6:12
99 Qayyim Ali, Jr 20:26 6:35
113 Evan Barone, So 22:04 7:07
115 Gene Green, So 23:08 7:28
Total Time = 1:35:07 Total Places = 365
14. Bellefonte
48 Michael O'Donnell, Sr 18:13 5:52
65 Brett Pope, So 18:50 6:04
91 Mitchell Pensak, Jr 19:49 6:23
95 Cole Hovis, So 20:01 6:27
102 Ian Hoaglund, Jr 20:59 6:46
116 Cayden Lucas, Jr 23:33 7:36
Total Time = 1:37:52 Total Places = 401
15. Clearfield
63 Alex Coval, So 18:48 6:04
70 Harrison McMillen, So 18:53 6:05
80 Ryan Chew, Fr 19:06 6:10
92 Edwards Quinten, So 19:56 6:26
103 Jeremiah Vezza, Fr 21:15 6:51
106 Brandon Lacock, So 21:39 6:59
110 Isaac Swanson, Fr 21:52 7:03
Total Time = 1:37:58 Total Places = 408
16. Kennard-Dale
40 Merle Bernhard, Jr 17:53 5:46
86 Joshua Chamberlain, Sr 19:13 6:12
88 Erik Whitelaw, Sr 19:18 6:13
89 Chris Moore, Sr 19:41 6:21
108 William Holtz, Fr 21:47 7:02
117 Nick Bullen, Sr 25:47 8:19
118 Jared Stoner, Sr 29:27 9:30
Total Time = 1:37:52 Total Places = 411
17. Shikellamy
76 Frank Quinones, So 19:00 6:08
81 Bryce Burgess, So 19:07 6:10
100 Doug Hallman, Fr 20:29 6:36
109 Bradley Long, Fr 21:49 7:02
111 Dylan Heller, Sr 21:53 7:03
112 Derek Mathews, Fr 22:02 7:06
114 Francisco Lagera, Fr 22:21 7:12
Total Time = 1:42:18 Total Places = 477
TEAM
PLACE SCORE FINISHER TIME PACE TEAM
1 1 Seth Edwards, Sr 15:49 5:06 University
2 2 Alex Milligan, Sr 16:06 5:11 State College
3 3 Eric Kennedy, Jr 16:12 5:13 Kiski Area
4 4 Jacob Toczko, Sr 16:18 5:15 Tunkhannock Area
5 5 Justin Yurchak, Sr 16:21 5:16 Hempfield
6 6 Dylan Smiley, Sr 16:22 5:16 Phoenixville Area
7 7 Nick Feffer, Jr 16:26 5:18 State College
8 8 Sean McGinnis, Sr 16:28 5:19 Phoenixville Area
9 9 Matt Wisner, Sr 16:38 5:22 Carlisle
10 10 Alex Minor, Sr 16:45 5:24 University
11 11 Victor Garifo, Sr 16:49 5:25 Bayport-Blue Point
12 12 Owen Wing, Jr 16:53 5:26 State College
13 13 Isaac Kole, Jr 17:02 5:29 Carlisle
14 14 Phillip White, So 17:02 5:30 University
15 15 Coby Mattes, Jr 17:04 5:30 Hempfield
16 16 Anthony Degleris, Sr 17:07 5:31 State College
17 17 Christian Groff, So 17:12 5:33 Hempfield
18 18 Nick Norton, Jr 17:14 5:33 Hempfield
19 19 Franklin Cunningham, So 17:15 5:34 Hazleton Area
20 20 Brody Beiler, Sr 17:16 5:34 Selinsgrove Area
21 21 Joey White, Sr 17:19 5:35 Hempfield
22 22 Jason Giunta, Sr 17:23 5:36 Bayport-Blue Point
23 23 Matthew Balogh, Sr 17:24 5:37 State College
24 24 Jack Wisner, Fr 17:25 5:37 Carlisle
25 25 Anthony Deltufo, Fr 17:26 5:37 Carlisle
26 26 Max Lessans, So 17:29 5:38 Hempfield
27 27 Wyatt Kline, Sr 17:30 5:38 State College
28 28 Mike Shaw, Sr 17:31 5:39 Phoenixville Area
29 29 Max Fiorintino, Jr 17:33 5:39 Carlisle
30 30 Hunter Bedell, Sr 17:33 5:40 Elk Lake
31 31 Owen Isham, Fr 17:34 5:40 State College
32 32 Zach Murray, So 17:34 5:40 Daniel Boone
33 Thomas Branstetter, Jr 17:36 5:40 State College
34 33 Steve Beyer, Jr 17:36 5:41 Bayport-Blue Point
35 34 Ethan Shane, Jr 17:40 5:42 Daniel Boone
36 35 Christian Schaaf, So 17:41 5:42 Phoenixville Area
37 36 Nick Gabrielli, So 17:42 5:42 Kiski Area
38 37 Brady Lausch, So 17:43 5:43 Hempfield
39 38 Jacob Ocon, Jr 17:46 5:44 Bayport-Blue Point
40 39 Matt Houser, Sr 17:52 5:46 Hazleton Area
41 40 Merle Bernhard, Jr 17:53 5:46 Kennard-Dale
42 41 Cody Oswald, So 17:55 5:47 Elk Lake
43 42 Eric Cappellini, Sr 17:56 5:47 University
44 43 Matteo Bracco, Sr 17:57 5:47 Bayport-Blue Point
45 44 Tyler Holcomb, So 18:00 5:48 Williamsport Area
46 Patrick Willig, Jr 18:01 5:48 Hempfield
47 Dylan Roeder, Jr 18:03 5:49 Hempfield
48 Sam Horn, So 18:08 5:51 State College
49 45 Nicholas Summerlin, So 18:10 5:51 University
50 46 Aaron Hin, So 18:11 5:52 Phoenixville Area
51 David Wong, Jr 18:12 5:52 State College
52 47 Jack Armstrong, So 18:12 5:52 Phoenixville Area
53 48 Michael O'Donnell, Sr 18:13 5:52 Bellefonte
54 Will Daubenspeck, Sr 18:13 5:52 State College
55 49 Ben Tidball, So 18:13 5:53 Tunkhannock Area
56 50 Hamyre Cannon, Sr 18:15 5:53 Williamsport Area
57 51 Diego Santos, Jr 18:16 5:53 Daniel Boone
58 52 Kyle Pecora, Jr 18:17 5:54 Hazleton Area
59 53 Aidan Malloy, So 18:22 5:55 Hazleton Area
60 Daniel Forry, Jr 18:23 5:56 Hempfield
61 Ryan Farmer, So 18:23 5:56 Hempfield
62 54 Charles Walters, Jr 18:26 5:57 Selinsgrove Area
63 Cyrus Cook, Sr 18:28 5:57 Hempfield
64 Lewis Yeaple, Sr 18:32 5:58 State College
65 55 Caleb Padgett, Fr 18:33 5:59 Carlisle
66 56 Garrett Wolf, Sr 18:37 6:00 Selinsgrove Area
67 57 Matthew Berzonsky, Fr 18:39 6:01 Kiski Area
68 58 Liam Summers, So 18:40 6:01 Daniel Boone
69 Chris Diperna, Jr 18:41 6:01 State College
70 59 Joey Kalik, Jr 18:44 6:02 Kiski Area
71 60 Angelo Pisani, Fr 18:45 6:03 Kiski Area
72 61 Seth Owens, Jr 18:46 6:03 Elk Lake
73 62 Corey Case, Sr 18:48 6:04 Bayport-Blue Point
74 63 Alex Coval, So 18:48 6:04 Clearfield
75 64 Bjorn Prandtner, Jr 18:49 6:04 Carlisle
76 65 Brett Pope, So 18:50 6:04 Bellefonte
77 Matthew Beyerle, Sr 18:50 6:04 State College
78 66 Bobby Earley, Fr 18:50 6:04 Hazleton Area
79 67 Clay Brenner, Sr 18:51 6:05 Daniel Boone
80 68 Adam Davis, So 18:52 6:05 Daniel Boone
81 69 Liam Darcy, Sr 18:52 6:05 Phoenixville Area
82 70 Harrison McMillen, So 18:53 6:05 Clearfield
83 71 Josh Heffner, So 18:54 6:06 Daniel Boone
84 72 Sean Kimble, Jr 18:54 6:06 University
85 Cole Paulin, Sr 18:55 6:06 Hempfield
86 73 Alan Grow, Jr 18:55 6:06 Tunkhannock Area
87 Jack Zummo, Jr 18:59 6:07 Daniel Boone
88 74 Brice Harro, Jr 19:00 6:08 Selinsgrove Area
89 75 Ethan Jenkins, So 19:00 6:08 Selinsgrove Area
90 76 Frank Quinones, So 19:00 6:08 Shikellamy
91 Zack Kleppe, So 19:01 6:08 Phoenixville Area
92 77 Brett Carney, So 19:01 6:08 Elk Lake
93 Drew Strickland, So 19:02 6:08 Carlisle
94 78 Joe Salaway, So 19:05 6:09 Bayport-Blue Point
95 79 Matt Siszka, Jr 19:06 6:09 Kiski Area
96 80 Ryan Chew, Fr 19:06 6:10 Clearfield
97 81 Bryce Burgess, So 19:07 6:10 Shikellamy
98 82 Ben Sites, Jr 19:07 6:10 Kiski Area
99 83 Alex Elchisak, Sr 19:09 6:10 Hazleton Area
100 84 Ryan Coen, Fr 19:10 6:11 University
101 85 Sam Penman, So 19:12 6:11 Williamsport Area
102 86 Joshua Chamberlain, Sr 19:13 6:12 Kennard-Dale
103 Bryce Dunkleberger, Fr 19:14 6:12 Carlisle
104 87 Nathaniel Casper-Miller, Jr 19:14 6:12 Williamsport Area
105 Garrett Fuhrman, So 19:16 6:13 Hempfield
106 88 Erik Whitelaw, Sr 19:18 6:13 Kennard-Dale
107 Drevan Howard, Fr 19:26 6:16 Carlisle
108 Caleb Van Grouw, Fr 19:27 6:16 Carlisle
109 Andrew Phillips, So 19:28 6:17 University
110 Jordan Gest, Fr 19:29 6:17 Daniel Boone
111 Nathan Weaver, Sr 19:31 6:18 Daniel Boone
112 Micah Reese, Sr 19:34 6:18 Kiski Area
113 Ethan Dionne, Jr 19:34 6:19 Hempfield
114 Conor Wilchusky, Fr 19:39 6:20 Phoenixville Area
115 89 Chris Moore, Sr 19:41 6:21 Kennard-Dale
116 90 Hunter Watkins, Sr 19:41 6:21 Elk Lake
117 Logan Kelly, Fr 19:42 6:21 Kiski Area
118 91 Mitchell Pensak, Jr 19:49 6:23 Bellefonte
119 Sean Hannon, Jr 19:53 6:25 Daniel Boone
120 92 Edwards Quinten, So 19:56 6:26 Clearfield
121 93 Chris Scalleat, So 19:59 6:27 Hazleton Area
122 Kerry Halloran, So 19:59 6:27 Phoenixville Area
123 94 Connor Helsel, Jr 20:01 6:27 Tunkhannock Area
124 95 Cole Hovis, So 20:01 6:27 Bellefonte
125 Jared Dejardine, So 20:05 6:28 Phoenixville Area
126 96 Cole Doster, Fr 20:08 6:30 Tunkhannock Area
127 Nathaniel Edwards, Fr 20:11 6:31 University
128 Erik Goetsch, Sr 20:12 6:31 Hazleton Area
129 Jacob MacLean, Sr 20:13 6:31 Kiski Area
130 97 Quinton Swank, Sr 20:14 6:31 Selinsgrove Area
131 98 Adam Hodge, Fr 20:20 6:34 Tunkhannock Area
132 99 Qayyim Ali, Jr 20:26 6:35 Williamsport Area
133 100 Doug Hallman, Fr 20:29 6:36 Shikellamy
134 Nolan Thompson, So 20:32 6:37 Kiski Area
135 101 Christopher Tirpak, Jr 20:37 6:39 Selinsgrove Area
136 Oliver Reed, So 20:41 6:40 University
137 Evan Gaugler, Fr 20:42 6:41 Selinsgrove Area
138 Michael Kulish, So 20:47 6:42 Hazleton Area
139 Kyle Seibert, So 20:51 6:43 Carlisle
140 Hallman Tyler, Jr 20:53 6:44 Carlisle
141 Nathan Fogelsonger, Fr 20:54 6:44 Carlisle
142 Kevin Hammer, Fr 20:56 6:45 Carlisle
143 102 Ian Hoaglund, Jr 20:59 6:46 Bellefonte
144 Justin Smeltzer, So 21:02 6:47 Kiski Area
145 Tayge Molino, Fr 21:11 6:50 South Williamsport
146 Owen Moyer, Fr 21:12 6:50 Selinsgrove Area
147 Max Seaman, So 21:15 6:51 Phoenixville Area
148 103 Jeremiah Vezza, Fr 21:15 6:51 Clearfield
149 104 Noah Gruver, Fr 21:17 6:52 Tunkhannock Area
150 Colton Farley, So 21:17 6:52 Bayport-Blue Point
151 Matt LoPololito, Jr 21:21 6:53 Phoenixville Area
152 Jake Kalik, Fr 21:23 6:54 Kiski Area
153 Zachary Williams, Fr 21:23 6:54 University
154 Dario D'Amato, Jr 21:31 6:56 Hazleton Area
155 105 Ty Moon, Sr 21:36 6:58 Elk Lake
156 106 Brandon Lacock, So 21:39 6:59 Clearfield
157 107 Adam Parrett, So 21:41 7:00 Elk Lake
158 Jake Rios, Fr 21:43 7:00 Bayport-Blue Point
159 Cullen Shaver, Fr 21:44 7:00 University
160 108 William Holtz, Fr 21:47 7:02 Kennard-Dale
161 109 Bradley Long, Fr 21:49 7:02 Shikellamy
162 Paul Dreyer, Sr 21:49 7:02 Bayport-Blue Point
163 110 Isaac Swanson, Fr 21:52 7:03 Clearfield
164 111 Dylan Heller, Sr 21:53 7:03 Shikellamy
165 Dakota States, Jr 21:53 7:03 Elk Lake
166 Matt Doolittle, So 21:53 7:03 Elk Lake
167 Dylan Tezak, So 21:55 7:04 Phoenixville Area
168 Yancy Valdez, Sr 21:58 7:05 Hazleton Area
169 Nathan Grosvenor, So 21:58 7:05 Elk Lake
170 Connor Martin, Jr 22:00 7:06 Kiski Area
171 112 Derek Mathews, Fr 22:02 7:06 Shikellamy
172 113 Evan Barone, So 22:04 7:07 Williamsport Area
173 Brandon Chang, Sr 22:07 7:08 Phoenixville Area
174 Shane Graham, Sr 22:07 7:08 Clearfield
175 Luciano Stranko, So 22:11 7:09 Hazleton Area
176 Park States, Jr 22:14 7:10 Elk Lake
177 Luke Ludwig, Fr 22:18 7:12 Kiski Area
178 114 Francisco Lagera, Fr 22:21 7:12 Shikellamy
179 Colin Franko, Sr 22:21 7:13 Tunkhannock Area
180 Jonah Kozlowski, Fr 22:23 7:13 University
181 Alex Bushre, So 22:28 7:15 Tunkhannock Area
182 Nick Kirchoff, Fr 22:30 7:15 University
183 Curtis Lillard, So 22:30 7:15 University
184 Louis Metens, Sr 22:31 7:16 Tunkhannock Area
185 Logan Wolfe, Fr 22:43 7:19 Selinsgrove Area
186 Malav Patel, Sr 22:47 7:21 Clearfield
187 115 Gene Green, So 23:08 7:28 Williamsport Area
188 Hunter Alters, Jr 23:12 7:29 Williamsport Area
189 Nace Hale, So 23:24 7:33 Clearfield
190 116 Cayden Lucas, Jr 23:33 7:36 Bellefonte
191 Nathon Kurtz, Sr 23:45 7:40 Shikellamy
192 Dylan Rhodes, Sr 23:58 7:44 Williamsport Area
193 Shyler Krietz, So 24:17 7:50 South Williamsport
194 Frank Yu, Sr 24:35 7:56 Tunkhannock Area
195 Matthew Beichner, Sr 24:36 7:56 Clearfield
196 Logan Berkheimer, Sr 24:48 8:00 Shikellamy
197 Michael Leblanc, So 24:48 8:00 Williamsport Area
198 Hutson Metzger, So 24:51 8:01 Williamsport Area
199 Isaac Hagen, Jr 25:04 8:05 South Williamsport
200 117 Nick Bullen, Sr 25:47 8:19 Kennard-Dale
201 118 Jared Stoner, Sr 29:27 9:30 Kennard-Dale
202 Ethan Massey, Fr 30:12 9:44 Shikellamy
202 Ethan Massey, Fr 30:12 9:44 Shikellamy
203 Colt Heuerman, So 34:21 11:05 Kennard-Dale
204 Devin Awalt, Sr 38:38 12:28 Kennard-Dale
|